آب مناطق حفاظت شده با تانکر تامین می‌شود

31/05/1398 11:14 ق.ظ

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی: خشک و کم آب شدن چشمه‌سارها و دیگر منابع آبی حیات وحش باعث شده تا آب برخی مناطق حفاظت شده استان را با تانکر تامین کنیم.

بیرجند - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: خشک و کم آب شدن چشمه سارها و دیگر منابع آبی حیات وحش باعث شده تا آب برخی مناطق حفاظت شده استان را با تانکر تامین کنیم. وی بیان کرد: آبرسانی سیار به وحوش از پایان اردیبهشت در برخی مناطق آغاز می‌شود و تا بارش نزولات آسمانی در فصل پاییز ادامه دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: بیشترین حجم آبرسانی سیار به مناطق حفاظت شده درمیان - سربیشه، شاسکوه، نایبندان و آرک و گرنگ انجام می‌شود اما در بیشتر شهرستان‌ها به دلیل گرمای هوا و کاهش حجم آب انبارها، آبرسانی به صورت موردی انجام می‌شود.

وی افزود: آبرسانی سیار به وحوش را به دلیل کمبود اعتبار با سختی و از محل اعتبارات استانی تامین می‌کنیم و اعتبارات استانی خیلی محدود و همان اعتبارات شهرستانی فرمانداران است. اکبری اظهار داشت: سیاست ما این است که از این به بعد آب انبارها را در مکان‌هایی احداث کنیم که با بارش نزولات آسمانی آبگیری شود.

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی عامل موثر در جلوگیری از شکار غیرمجاز است گفت: باید فضای جامعه به گونه‌ای باشد که غالب مردم به مساله محیط زیست توجه کنند و با عده ای کم برخورد شود زیرا تعداد شکارچیان غیرمجاز زیاد و تعداد محیط‌بانان ما محدود است. headtopics.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

آسترالیا برای حفاظت از کشتی‌ها و نفتکش‌ها در خلیج به ائتلاف دریایی می‌پیونددآسترالیا برای حفاظت از کشتی‌ها و نفتکش‌ها در خلیج به ائتلاف دریایی می‌پیوندد نخست وزیر آسترالیا: تهران به رفتارهای بی‌ثبات کننده می‌پردازد‌

استرالیا به ائتلاف حفاظت از کشتیرانی در تنگه هرمز می‌پیوندددولت استرالیا گفته است به ائتلاف دریایی آمریکا برای حفاظت از کشتیرانی تجاری در تنگه هرمز می‌پیوندد اما فعلا این همکاری از لحاظ دامنه و زمان محدود است. آمریکا پیشنهاد تشکیل ائتلاف چند ملیتی برای اسکورت کشتی‌های تجاری را داده است. ایران ورود نیروهای خارجی به منطقه را محکوم کرده است.

حدود ۱.۵ میلیارد مترمکعب از آب دریاچه ارومیه تبخیر شدتبریز- ایرنا- مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه پنجم تا هشتم خرداد ماه امسال بیشترین حجم آب دریاچه ارومیه به میزان ۵.۳۵ میلیارد مترمکعب ثبت شده است، گفت: اما تا زمان حاضر یک میلیارد و ۴۸۰ میلیون مترمکعب آب این دریاچه تبخیر شده است.

۴۴۰ میلیارد تن از توده‌های یخ‌ گرینلند تا پایان تابستان آب می‌شونددانشمندان تخمین می‌زنند که تا پایان تابستان ۲۰۱۹ حدود ۴۴۰ میلیارد تن یخ از صفحه‌های یخی گرینلند ذوب شود. این تحقیق همچنین خاطر نشان کرده که وسعت یکی از یخچال‌های گرینلند در طی ۱۴ سال اخیر نزدیک به ۱۰ کیلومتر کاهش یافته است.

پاکستان هند را به استفاده ابزاری از آب در مناقشه کشمیر متهم می‌کندپاکستان هند را به استفاده ابزاری از آب در مناقشه کشمیر متهم می‌کند پاکستان، هند را به دست زدن به «جنگ نسل پنجم» متهم کرده و می گوید دهلی نو، اسلام آباد را در جریان رها کردن آب از پشت سدی که می تواند موجب جاری شدن سیل در مرز شود، نگذاشته بود.

دور جدید مذاکرات صلح آمریکا با طالبان آغاز می‌شوددو روز پس از حمله مرگبار کابل؛ دور جدید مذاکرات صلح آمریکا با طالبان آغاز می‌شود