آب سدها به نیمه رسید

22/01/1401 10:41 ق.ظ

آب سدها به نیمه رسید در حال حاضر ظرفیت کل مخازن سدها ۵۰.۵ میلیارد متر مکعب و درصد پرشدگی سدها ۵۱ درصد ثبت شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمار اعلام شده میزان کل ورودی سدهای کشور از ابتدای سال آبی تاکنون ۱۹.۵۸ میلیارد مترمکعب بوده که این عدد در مقایسه با سال گذشته که عدد معادل ۲۰.۶ میلیارد متر مکعب بوده معادل ۵ درصد کاهش یافته است.

همچنین کل خروجی سدهای کشور از ابتدای سال آبی تاکنون ۱۳.۱۵ میلیارد متر مکعب بوده که نسبت به سال گذشته که عددی معادل ۱۸.۴۶ میلیارد متر مکعب ثبت شده ۲۹ درصد کاهش یافته است. در خصوص حجم آب موجود در مخازن نیز باید گفت که در سال جاری حجم آب معادل ۲۵.۷۱ میلیارد متر مکعب بوده که این عدد نسبت به سال قبل ۱۳ درصد کاهش یافته است.

وضعیت سدهای مهم (شرب- کشاورزی) تا بیستم فروردین ماه نیز حکایت از این دارد که در ۱۴ سد با کاهش موجودی مخزن نسبت به سال قبل مواجهه هستیم و تنها در دو سد استان هرمزگان میزان تغییرات با اعداد بالا مثبت اعلام شده است.

وضعیت سدهای ۵گانه تهران حکایت از کاهش ۳۸ درصدی، سدهای خراسان رضوی کاهش ۳۶ درصدی و خراسان شمالی کاهش ۲۵ درصدی دارد. همچنین در حوضه قمرود سد گلپایگان کوچری شاهد کاهش ۳۰ درصدی سد مخازن و در سد پانزده خرداد شاهد کاهش ۱۸ درصدی حجم مخازن هستیم. headtopics.com

در استان سیستان و بلوچستان در سد چاه نیمه یک و دو و چاه نیمه چهار به ترتیب با کاهش ۵۵ و ۸۱ درصدی حجم مخازن مواجه هستیم. علاوه بر این در سد سفیدرود گیلان نیز وضعیت مخزن نشان دهنده کاهش ۴۱ درصدی است. در استان مرکزی نیز سد کمال صالح ۲۳ درصد کاهش و در استان فارس سد سلمان فارسی ۱۱ درصد و در استان بوشهر سد رئیسعلی دلواری ۱۰ درصد کاهش حجم مخزن را تجربه می‌کند. در این میان ۱۳ سد حوضه دریاچه ارومیه و سد زاینده رود دو درصد و سد یامچی در استان اردبیل و سد درودزن در استان فارس ۴ درصد نسبت به سال قبل افزایش مخزن داشته است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

نرخ مشارکت در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به ۶۵ درصد رسیدهر چند نرخ مشارکت تا ساعت ۱۷ پایین‌تر از سه دوره اخیر انتخابات ریاست جمهوری فرانسه است ولی بالاتر از نرخ مشارکت ۵۸.۴۵ درصدی دور نخست انتخابات سال ۲۰۰۲ است.

معترضان به پروژه انتقال آب سبزکوه در مجموع به ۱۶۰ سال حبس محکوم شدند۲۲ نفر از معترضان به پروژه انتقال آب سبزکوه به بروجن در استان چهارمحل و بختیاری مجموعا به ۱۶۰ سال حبس، ۱۴۸۰ ضربه شلاق و پرداخت جزای نقدی محکوم شدند. اینارو اینج ری حکم داده قاضی قیضی حکم داده ،چندتاشونا کشتن؟قاضی کجایی بوده؟

نرخ مشارکت در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به ۶۵ درصد رسیدهر چند نرخ مشارکت تا ساعت ۱۷ پایین‌تر از سه دوره اخیر انتخابات ریاست جمهوری فرانسه است ولی بالاتر از نرخ مشارکت ۵۸.۴۵ درصدی دور نخست انتخابات سال ۲۰۰۲ است.

محکومیت معترضان به پروژه انتقال آب در چهارمحال و بختیاری به ۱۶۰ سال زندانخبرگزاری هرانا امروز جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ در گزارشی از محکومیت ۲۲ نفر از معترضان به پروژه انتقال آب سبزکوه به بروجن در استان چهارمحال_و_بختیاری به ۱۶۰ سال زندان، ۱۴۸۰ ضربه شلاق و جریمه خبر داده است. اخبار_ایران

غلظت خاک اهواز، ۱۰ برابر حد مجازمدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان غلظت گرد و خاک در هوای اهواز در صبح امروز به بیش از ۱۰ برابر حد مجاز رسید.

نصب دوربین روی لباس مأموران پلیس به کجا رسید؟نصب دوربین روی لباس مأموران پلیس به کجا رسید؟ رییس پلیس پیشگیری تهران: *واحدهای ۱۱۰ پلیس به این دوربین‌ها مجهز هستند *دوربین روی برخی از ماشین‌ها هم نصب شده است *تعداد این دوربین‌ها افزایش پیدا خواهد کرد *دوربین‌های ما بسیار تاثیر گذار بوده باز هم خوبه،جلوی ضرر رو از هرجا بگیری منفعته