آبی جدید فرانسه؛ کدام کشورهای اروپایی پرچم خود را تغییر داده‌اند؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 80 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آبی جدید فرانسه؛ کدام کشورهای اروپایی پرچم خود را تغییر داده‌اند؟ این گزارش را بخوانید 🔽

مدیر اجرایی کاخ الیزه در اوایل ماه گذشته فاش کرد که رنگ آبی استفاده شده در پرچم فرانسه تغییر کرده است. این تغییر بیش از یک سال اتفاق افتاده بود اما کسی متوجه آن نشده بود.

با این حال، این نخستین تغییر رسمی رنگ از سال ۱۹۷۶ است، زمانی که ژیسکار دستن، رئیس جمهوری وقت، رنگ آبی را تغییر داد تا نزدیکتر به رنگ آبی پرچم اتحادیه اروپا باشد.یورونیوز پیشنهادهایی برای نخستین پرچم مناسب یونان از سوی ریگاس فرایوس، نویسنده و متفکر یونانی در سال ۱۷۹۷ ارائه شد. در اواخر سلطنت شاهزاده آلویس دوم، رنگ‌ها به‌گونه‌ای تغییر یافتند که نشان‌های ملی کشور را منعکس کنند. در طرح جدید رنگ قرمز حفظ اما زرد حذف شد. دو رنگ قرمز و آبی در سال ۱۹۲۱، یک چرخش از حالت عمودی به افقی داشتند. همه چیز خوب بود و خوب تمام شد اما مدت زمان طولانی باقی نماند. وقتی این کشور در حال آماده شدن برای المپیک سال ۱۹۳۶ برلین بود، متوجه یک اشتباه مهم شد. آن‌ها فهمیدند که پرچمشان مشابه با پرچم هائیتی است و ۱۶ سال از این موضوع بی خبر بودند.

هنگامی که اوکراین در سال ۱۹۹۱ مستقل شد، به دنبال بازگرداندن طرح، نیمی زرد و نیمی آبی در پرچم سال‌های قبل از دهه ۱۹۲۰ خود بود. اما در نهایت تصمیم گرفت رنگ آبی را کمی تغییر دهد و از رنگ آبی دوران اتحاد جماهیر شوروی متمایز کند.بریتانیا: علامت شراکتقبل از تشکیل بریتانیا در سال ۱۷۰۷، هر کشور در بریتانیای کبیر یک طرح جداگانه پرچم داشت. این پادشاهی تقریبا ۱۰۰ سال بدون نمایندگی واقعی از پیوستن کشورهای خود وجود داشته است. اما همه این‌ها در سال ۱۸۰۱ با ایجاد پرچمی واحد تغییر کرد.

برای مدت ۳۰۰ سال پرچم ایرلند معروف به «لرد شیپ ایرلند» منقش به سه تاج روی ضمیمه آبی بود. پس از آن به مدت ۱۰۰ سال طرحی شبیه چنگ با ضمیمه آبی جایگزین سه تاج شد.دانمارک: افسانه‌ای که پرچم شدپرچم دانمارک قدیمی‌ترین پرچم اروپا است که به‌طور مداوم مورد استفاده قرار گرفته است. نخستین بار به‌عنوان یک نماد ملی جمعی در سال ۱۲۱۹ در طول نبرد لیندانیس استفاده شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تغییر وزیر دارایی ترکیه چه بر سر نرخ برابری لیر در مقابل یورو و دلار آورد؟رئیس‌جمهوری ترکیه، بامداد پنجشنبه با صدور حکمی نورالدین نباتی را به عنوان جایگزین لطفی الوان به سمت وزارت خزانه‌داری و دارایی منصوب کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طالبان: حادثه در بین محافظین سرحد افغان و ایرانی در ولایت نیمروز کنترول شدخبرگزاری محترم لطفا از نفس های آخر دریاچه اورمیه هم توییت بزارین از کشور دوست و برادر ترکیه هم خواستار کمک فوری برای خشک نشدن کامل این دریاچه هستیم و الا غرب آزربایجان با خاک و نمک یکسان خواهد شد ‌صدای ما را به دولت دوست و برادر ترکیه برسانید. این درگیری براساس یک سوء تفاهم رخ داده و قضیه حل شده طالبان هم گفتن که سوء تفاهم بوده بدنبال تفرقه بین دو ملت و دولت‌ نباشیم درگیری مرزی اگرچه کاری نادرستی بود که از طرف طالبان صورت گرفت اما روابط دو کشور ایران وافغانستان مهم تر ازین قضیه هاست وبا این در گیری کوچک این رابطه قطعا بهم نمیخورد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حکم محکومین در بخش اول پرونده «کرسنت» در مرحله اجرای احکام استقوه قضائیه اعلام کرد که حکم محکومین در بخش اول پرونده کرسنت صادر شده و در مرحله اجرا است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بارش برف و باران در کشور/کاهش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتیبارش برف و باران در کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به کاهش دما و وزش باد و رعد و برق برای امروز (۱۰ آذر)، در عین حال از پیش‌بینی کاهش غلطت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به دلیل فعالیت سامانه بارشی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشف یک بمب دست‌ساز در نزدیکی محل اقامت سفیر آمریکا در ایسلندسه مرد در ایسلند پس از کشف یک بمب دست‌ساز در یک منطقه مسکونی در ریکیاویک، پایتخت این کشور بازداشت شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افزایش آگاهی درباره تولید زباله؛ از درخت کریسمس آشغالی در لندن رونمایی شدسازندگان این درخت امیدوار هستند تا با این اقدام به اصلاح الگوهای رفتاری در زمینه تولید زباله کمک کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »