آئین علم بندان شب ششم محرم - ماسوله

07/09/2019 03:19:00 ب.ظ

آئین علم بندان شب ششم محرم - ماسوله #محرم_١٤٤١

محرم_١٤٤١, کربلا

آئین علم بندان شب ششم محرم - ماسوله محرم_١٤٤١

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴رضا عادلیدر مراسم سنتی علم بندان ماسوله ابتدا اهالی ۴ محله مسجد بر، کشه سر، خانه بر و اسد محله ماسوله قطعات علم را به رواق این بقعه تحویل می دهند و پس از اجرای مراسم نوحه خوانی ریش سفیدان علم ها را می بندند.این علم ها به علمداران ۴ محله برای برپایی عزاداری تا پایان محرم و صفر تحویل داده می شود. این مراسم سنتی و مذهبی با بیش از ۸۰۰ سال قدمت ، در بقعه امامزاده «عون بن محمد بن علی (ع)» در شهرک تاریخی ماسوله برگزار می شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

همایش شیرخوارگان حسینی برگزار شد+عکسهمایش شیرخوارگان حسینی جمعه 15 شهریور همزمان با ششمین روز ماه محرم برگزار شد.

پاکت محرم "بنی‌فاطمه" را چه کسی می‌دهد+ فیلم- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnim«نویسنده آمریکایی: بن‌سلمان معتاد به کوکائین است!» *مایکل ولف در کتاب جدید خود به نام «محاصره؛ ترامپ زیر آتش» فاش کرد که ولی‌عهد عربستان اعتیاد مزمن به کوکائین دارد *وی اختلافات میان خانواده سلطنتی در عربستان را نیز در کتاب خود آورده است مگه تو گوه خوری که معتاده مملکتو غارت کردن مهم نی معتادیه این مهمه

بازداشت ۲۲ نفر به اتهام شکستن «حرمت محرم»

همایش شیرخوارگان حسینی در استانها-2همایش شیرخوارگان حسینی در استانها-۲ همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با نخستین جمعه ماه محرم در اصفهان،مشهد،قزوین و گیلان برگزار شد.

نذری بخوریم، سرطان نگیریم و به محیط زیست هم آسیب نزنیم | DW | 05.09.2019 ماه محرم است و بازار توزیع نذری در ظرف‌های یکبارمصرف، داغ. مسوولان می‌گویند، بهای این ظروف امسال نصف شده. فعالان و کارشناسان محیط زیست و بهداشت، نسبت به خطر پلاستیک برای محیط‌زیست و سلامتی شهروندان هشدار می‌دهند.

این روز‌ها حال هیچ‌کس خوب نیستشهرام ناظری گفت:‌ «به دلیل فرا رسیدن ایام محرم برنامه خاصی ندارم؛ یعنی تمام کنسرت‌ها و برنامه‌های موسیقایی ما بعد از این ایام انجام خواهد شد. این روز‌ها بیشتر کتاب می‌خوانم و موسیقی گوش می‌دهم. سعی می‌کنم کمی برای خودم باشم و آرام زندگی کنم. روزها به پیاده‌روی می‌روم و سعی دارم شبیه همه مردم زندگی کنم و به پیرامونم بیشتر اهمیت بدهم تا روزی که اتفاقات خوبی برای همه مردم سرزمینم رقم بخورد.»

35 / 1 ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴ رضا عادلی در مراسم سنتی علم بندان ماسوله ابتدا اهالی ۴ محله مسجد بر، کشه سر، خانه بر و اسد محله ماسوله قطعات علم را به رواق این بقعه تحویل می دهند و پس از اجرای مراسم نوحه خوانی ریش سفیدان علم ها را می بندند.به گزارش خبرنگار ایلنا، همایش شیرخوارگان حسینی امسال به‌صورت همزمان  در استادیوم آزادی، مصلای امام خمینی، تکایا در داخل کشور و 45 کشور جهان برگزار شد.به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ، عوامل برنامه "بدون تعارف" در روزهای گذشته به سراغ مداحی رفته‌اند که 42 سال دارد و در محله جیحون به دنیا آمده است.استان‌وایر-  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند از بازداشت ۲۲ نفر در این شهرستان به اتهام «شکستن حرمت ماه محرم» خبر داد.

این علم ها به علمداران ۴ محله برای برپایی عزاداری تا پایان محرم و صفر تحویل داده می شود. این مراسم سنتی و مذهبی با بیش از ۸۰۰ سال قدمت ، در بقعه امامزاده «عون بن محمد بن علی (ع)» در شهرک تاریخی ماسوله برگزار می شود. همچنین مادران حاضر  با قرائت نذرنامه؛ «یا صاحب الزمان فرزندم را نذر یاری قیام تو می‌کنم، او را برای ظهور نزدیکت برگزین و حفظ کن. به اشتراک بگذارید: . چند سال است که در محله باغ فیض منطقه 5 تهران هیئت دارد و جوانان زیادی در مراسم آن شرکت می‌کنند.