آئین علم بندان شب ششم محرم - ماسوله

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 12 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 8%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آئین علم بندان شب ششم محرم - ماسوله محرم_١٤٤١

در مراسم سنتی علم بندان ماسوله ابتدا اهالی ۴ محله مسجد بر، کشه سر، خانه بر و اسد محله ماسوله قطعات علم را به رواق این بقعه تحویل می دهند و پس از اجرای مراسم نوحه خوانی ریش سفیدان علم ها را می بندند.

این علم ها به علمداران ۴ محله برای برپایی عزاداری تا پایان محرم و صفر تحویل داده می شود. این مراسم سنتی و مذهبی با بیش از ۸۰۰ سال قدمت ، در بقعه امامزاده «عون بن محمد بن علی » در شهرک تاریخی ماسوله برگزار می شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

همایش شیرخوارگان حسینی برگزار شد+عکسهمایش شیرخوارگان حسینی جمعه 15 شهریور همزمان با ششمین روز ماه محرم برگزار شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پاکت محرم "بنی‌فاطمه" را چه کسی می‌دهد+ فیلم- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnim«نویسنده آمریکایی: بن‌سلمان معتاد به کوکائین است!» *مایکل ولف در کتاب جدید خود به نام «محاصره؛ ترامپ زیر آتش» فاش کرد که ولی‌عهد عربستان اعتیاد مزمن به کوکائین دارد *وی اختلافات میان خانواده سلطنتی در عربستان را نیز در کتاب خود آورده است مگه تو گوه خوری که معتاده مملکتو غارت کردن مهم نی معتادیه این مهمه
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بازداشت ۲۲ نفر به اتهام شکستن «حرمت محرم»
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

همایش شیرخوارگان حسینی در استانها-2همایش شیرخوارگان حسینی در استانها-۲ همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با نخستین جمعه ماه محرم در اصفهان،مشهد،قزوین و گیلان برگزار شد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

نذری بخوریم، سرطان نگیریم و به محیط زیست هم آسیب نزنیم | DW | 05.09.2019ماه محرم است و بازار توزیع نذری در ظرف‌های یکبارمصرف، داغ. مسوولان می‌گویند، بهای این ظروف امسال نصف شده. فعالان و کارشناسان محیط زیست و بهداشت، نسبت به خطر پلاستیک برای محیط‌زیست و سلامتی شهروندان هشدار می‌دهند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

این روز‌ها حال هیچ‌کس خوب نیستشهرام ناظری گفت:‌ «به دلیل فرا رسیدن ایام محرم برنامه خاصی ندارم؛ یعنی تمام کنسرت‌ها و برنامه‌های موسیقایی ما بعد از این ایام انجام خواهد شد. این روز‌ها بیشتر کتاب می‌خوانم و موسیقی گوش می‌دهم. سعی می‌کنم کمی برای خودم باشم و آرام زندگی کنم. روزها به پیاده‌روی می‌روم و سعی دارم شبیه همه مردم زندگی کنم و به پیرامونم بیشتر اهمیت بدهم تا روزی که اتفاقات خوبی برای همه مردم سرزمینم رقم بخورد.»
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »